Mi az NFT? – ismerkedés a fogalommal

Feltöltés dátuma:

Villámgyorsan terjed az NFT kifejezés, és már a digitális világban sem kell feltétlenül gyakori vendégnek lenni, hogy találkozzunk a rövidítéssel. Az emberek nagyrésze azonban – azon kívül, hogy hallotta, hogy némelyik darab akár több tízmillió dollárt is érhet – nem tudja, pontosan miről van szó.

 

Megfoghatatlan, mégis rengeteg pénzbe kerül

Az NFT a Non-Fungible Token, azaz a nem helyettesíthető zseton rövidítése, létrejöttét pedig 2017-re datáljuk. A tokeneket az Ethereum blokkláncon bocsájtják ki, amelynek segítségével meg lehet akadályozni az adatok meghamisítását. A lényeg az egyediség, amit az a kódsor idéz elő, ami képhez, animációhoz, videóhoz, vagy épp hangfájlhoz van kapcsolva – ezt jelenti az NFT.

A már említett blokkláncokkal a digitális térben is lehetségessé vált vált, hogy valami egyedi és megismételhetetlen legyen, mert digitális egységek rögzítik a lenyomatot, a tranzakció idejét, a tulajdonost, a szerződést. Ez mind nyilvános és visszakövethető, a vásárló pedig Ethereum elnevezésű kriptovalutával licitálhat az adott tartalomra.

 

Mire jó az NFT?

A nem helyettesíthető zsetonok legtöbbje digitális alkotás, amely megnyitotta, egyszerűbbé tette az utat a művészek számára, hogy a kreálmányukat maguk értékesítsék. Az NFT lényege, hogy tulajdonjog biztosítva legyen az adott token fölött, és az adott személy igazolni tudja, hogy ő az eredeti példány tulajdonosa.

Iratkozzon fel a hírlevelünkre!

Iratkozzon fel a hírlevelünkre, hogy elsőként értesülhessen legújabb projektjeinkről és technológiai újdonságainkról.

Navigálás a DeFi protokollok között: Az ideális fejlesztési keretrendszer kiválasztása

A decentralizált pénzügyek (DeFi) úttörő erőként jelentek meg a pénzügyi világban, innovatív megoldásokat kínálva a banki, hitelezési, kereskedési és vagyonkezelési területeken. Ahogy a DeFi iránti érdeklődés folyamatosan növekszik, a fejlesztők a DeFi protokollok létrehozásakor rengeteg lehetőséget kapnak. A megfelelő fejlesztési keretrendszer kiválasztása kulcsfontosságú a skálázhatóság, a biztonság és az interoperabilitás biztosítása szempontjából. Ebben a cikkben a legfontosabb szempontokat és tényezőket vesszük sorra, hogy segítsük a fejlesztőket a DeFi protokollfejlesztési keretrendszerek között eligazodni.

A tulajdonjog és a hozzáférés-ellenőrzés forradalmasítása a közüzemi NFT-kkel

A nem-pénzre váltható tokenek (NFT-k) forradalmat indítottak el a digitális tulajdonjogok terén, lehetővé téve az egyének számára, hogy egyedi digitális eszközök felett tulajdonjogot szerezzenek. Bár az NFT-ket elsősorban a digitális művészettel és a gyűjteményekkel hozták összefüggésbe, hasznosságuk messze túlmutat az esztétikán. Az NFT-k újradefiniálják a tulajdonjogot és a hozzáférés-ellenőrzést a különböző iparágakban, és innovatív megoldásokat kínálnak a régóta fennálló kihívásokra. Ebben a cikkben azt vizsgáljuk meg, hogy a használati NFT-k hogyan forradalmasítják a tulajdonjogot és a hozzáférés-ellenőrzést különböző ágazatokban.