A sebezhető weboldalak leggyakoribb okai

Feltöltés dátuma:

Egy weboldal napjainkra elengedhetetlen eszközévé vált a marketingnek és a bárminemű információszerzésnek, beszerzése pedig rendkívül egyszerű. A sebezhető weboldalakat könnyű megtámadni, a támadásoknak pedig nem csak reputációs, de anyagi és egyéb kárai is .lehetnek idővel a vállalatunkra nézve. Melyek azok a leggyakoribb tényezők, amelyek a weboldalakat sebezhetővé teszik?

Leggyakoribb hibák

 

  • kódolási hibák

Emberi tényezők alatt nem mindig csak a használatot értjük, de magát a létrehozást is. A weboldal készítés során még a tapasztaltabb szoftvermérnököknél is 15-50 darab hibát lehet megtalálni 10 000 kódsorban.

  • hibás konfiguráció

A hibás konfiguráció egy széles körben elterjedt probléma és a weboldalak tekintetében azt jelenti, hogy a weboldal készítés ssorán felesleges vagy fel nem használt szolgáltatások lettek engedélyezve, alapértelmezett fiókok, jelszavak, alapértelmezett vagy hiányos konfigurációk, amelyek soha nem változtak meg stb. A lényeg, hogy a hibás konfigurációkat a támadók érzékelik ezáltal hozzáférhetnek bizalmas adatokhoz.

  • webhelyfrissítés

A webhely frissítése az egyik legkönnyebb biztonsági karbantartási intézkedés a webfejlesztés terén, de az egyik legelhanyagoltabb is. Célszerű frissíteni a tartalomkezelő rendszert, a bővítményeket, a témákat, kiterjesztéseket és magát a szervert.

  • megosztott tárhely

A megosztott tárhely ötlete igencsak csábítónak tűnhet, mert költséghatékonyabb, mint más megoldások. Végső sorban azonban akár még többe is kerülhet nekünk, mint más tárhely-megoldások. A megosztott tárhely használatával két fő probléma van. Az egyik, hogy befolyásolva van a webhely sebessége és teljesítménye, a másik pedig az, hogy biztonsági korlátai vannak. Utóbbinál például nem csak az erősségek kerülnek megosztásra, de a gyengeségek is, így például ha a támadó egy webhelyhez hozzáfér, akkor már a többihez is.


 

 Cikkünkben a weboldalak sebezhetőségének leggyakoribb okait jártuk körbe. Egy weboldal többféle okból válhat sebezhetővé és támadhatóvá, de ezek kisebb nagyobb odafigyeléssel mind kiküszöbölhetők. Az üzemeltetőknek szokott fájni a feje, ugyanis a biztonság megteremtése pénzigényes és mondhatni láthatatlan, de gondoljunk csak bele, hogy mennyit spórolhatunk azzal a befektetéssel, hogy a kockázat jelentősen csökken és nem kerül jelentős összegekbe a helyreállítás, legrosszabb esetben pedig a kártérítés és / vagy újrafelépítés.


 

Iratkozzon fel a hírlevelünkre!

Iratkozzon fel a hírlevelünkre, hogy elsőként értesülhessen legújabb projektjeinkről és technológiai újdonságainkról.

Navigálás a DeFi protokollok között: Az ideális fejlesztési keretrendszer kiválasztása

A decentralizált pénzügyek (DeFi) úttörő erőként jelentek meg a pénzügyi világban, innovatív megoldásokat kínálva a banki, hitelezési, kereskedési és vagyonkezelési területeken. Ahogy a DeFi iránti érdeklődés folyamatosan növekszik, a fejlesztők a DeFi protokollok létrehozásakor rengeteg lehetőséget kapnak. A megfelelő fejlesztési keretrendszer kiválasztása kulcsfontosságú a skálázhatóság, a biztonság és az interoperabilitás biztosítása szempontjából. Ebben a cikkben a legfontosabb szempontokat és tényezőket vesszük sorra, hogy segítsük a fejlesztőket a DeFi protokollfejlesztési keretrendszerek között eligazodni.

A tulajdonjog és a hozzáférés-ellenőrzés forradalmasítása a közüzemi NFT-kkel

A nem-pénzre váltható tokenek (NFT-k) forradalmat indítottak el a digitális tulajdonjogok terén, lehetővé téve az egyének számára, hogy egyedi digitális eszközök felett tulajdonjogot szerezzenek. Bár az NFT-ket elsősorban a digitális művészettel és a gyűjteményekkel hozták összefüggésbe, hasznosságuk messze túlmutat az esztétikán. Az NFT-k újradefiniálják a tulajdonjogot és a hozzáférés-ellenőrzést a különböző iparágakban, és innovatív megoldásokat kínálnak a régóta fennálló kihívásokra. Ebben a cikkben azt vizsgáljuk meg, hogy a használati NFT-k hogyan forradalmasítják a tulajdonjogot és a hozzáférés-ellenőrzést különböző ágazatokban.