Smart contract fejlesztés: hogyan használhatom ki az Ethereum előnyeit

Feltöltés dátuma:

Valószínűleg már rengetegen hallottak a kriptovalutákról és a legnépszerűbb fajtájáról a Bitcoin-ról. Tehát ha a Bitcoin-hoz már volt szerencséd, akkor nagyobb az esély rá, hogy már az Ethereum-ról is hallottál valamilyen formában. Az Ethereum kriptója (ETH) a második legnagyobb kriptovaluta és egy olyan blockchain platform, amelyet rengetegen használnak játékra és tranzaktálásra is. Cikkünkben részletesen elmagyarázzuk, hogyan használhatóak ki az Ethereum előnyei.

De mi is az Ethereum?

Ez egy nyílt forráskódú platform és blokklánc technológiát használ az egyes digitális alkalmazásoknak a létrehozására, illetve a futtatására. Az Ethereum teszi lehetővé a felhasználók számára, hogy egymással közvetlenül megállapodásokat kössenek, tranzakciókat végezzenek el és közvetítők nélkül bonyolíthassák le az áruk és szolgáltatások vásárlását és eladását. Így a felhasználóknak bankokat sem kell használnia pénzátutalás céljából, így elkerülhetik a plusz költségeket. A jelentős különbség az Ethereum és az internet alapvető szolgáltatói között, hogy a különféle megállapodásokat például főkönyveken tárolja nem egy adott központi szerveren, mint például a Google. A felhasználó saját maga tudja az adatait kezelni elkerülve a harmadik fél képbe jövetelét.

Mi az Ethereum lényege?

A lényege, hogy egy decentralizált felületen úgynevezett smart contract-eket, tehát egyfajta okosszerződéseket (intelligens szerződés) hozhatunk létre két fél között, egy harmadik bevonása nélkül. Ezek az intelligens szerződések egyfajta kódok. Maga a kód nem intelligens és nem is szerződés, de tekinthetjük intelligensnek, mert reakcióképes a felmerülő kiváltó okokra és feltételekre, továbbá szerződésnek is tekinthetjük, ugyanis több entitás közötti megállapodás végrehajtására képes.

Mi az, ami vonzóvá teszi az Ethereum-ot?

Attól olyan különleges az Ethereum, hogy lefektette a Bitcoin eredeti koncepcióját és kiegészítette új funkciókkal. Így létrejött egy erőteljes, nyílt forráskódú és blokklánc alapú okosszerződés platform. A platform képes rá, hogy mozgassa és tárolja az értékeket hasonlóan a Bitcoin-hoz, viszont ezzel szemben az Ethereum egy új, decentralizált internetként is működik a saját alkalmazásaival egyetemben. Az intelligens szerződések végrehajtásának képessége újszerű, és az Ether, mint kriptovaluta képes arra, hogy az alkalmazásokat cenzúra mentesebbé és biztonságosabbá tegye.

Az Ethereum maga elég erős használhatóságot nyújt a kriptoszektor egésze számára, azáltal, hogy a blokkláncát képes egy platformként felajánlani más projektek építésére is. Az Ethereum elég nagy igényt elégít ki és a használók számára fontos az olyan nyílt forráskódú internet léte, amely mentes a mindenféle cenzúrától és manipulációtól.

Összességében kijelenthető, hogy az Ethereum több, mint egyszerű kriptovaluta. Maga a platform támogatja az intelligens szerződéseket és az Ethereum több ágazatban is használható, mint például művészet, energiaelosztás vagy gyógyszer. Az Ethereum célja, hogy egyesítse az információhoz való könnyű hozzáférhetőséget, de a személyes adatok megtartásával együtt.

Iratkozzon fel a hírlevelünkre!

Iratkozzon fel a hírlevelünkre, hogy elsőként értesülhessen legújabb projektjeinkről és technológiai újdonságainkról.

Navigálás a DeFi protokollok között: Az ideális fejlesztési keretrendszer kiválasztása

A decentralizált pénzügyek (DeFi) úttörő erőként jelentek meg a pénzügyi világban, innovatív megoldásokat kínálva a banki, hitelezési, kereskedési és vagyonkezelési területeken. Ahogy a DeFi iránti érdeklődés folyamatosan növekszik, a fejlesztők a DeFi protokollok létrehozásakor rengeteg lehetőséget kapnak. A megfelelő fejlesztési keretrendszer kiválasztása kulcsfontosságú a skálázhatóság, a biztonság és az interoperabilitás biztosítása szempontjából. Ebben a cikkben a legfontosabb szempontokat és tényezőket vesszük sorra, hogy segítsük a fejlesztőket a DeFi protokollfejlesztési keretrendszerek között eligazodni.

A tulajdonjog és a hozzáférés-ellenőrzés forradalmasítása a közüzemi NFT-kkel

A nem-pénzre váltható tokenek (NFT-k) forradalmat indítottak el a digitális tulajdonjogok terén, lehetővé téve az egyének számára, hogy egyedi digitális eszközök felett tulajdonjogot szerezzenek. Bár az NFT-ket elsősorban a digitális művészettel és a gyűjteményekkel hozták összefüggésbe, hasznosságuk messze túlmutat az esztétikán. Az NFT-k újradefiniálják a tulajdonjogot és a hozzáférés-ellenőrzést a különböző iparágakban, és innovatív megoldásokat kínálnak a régóta fennálló kihívásokra. Ebben a cikkben azt vizsgáljuk meg, hogy a használati NFT-k hogyan forradalmasítják a tulajdonjogot és a hozzáférés-ellenőrzést különböző ágazatokban.