Veszélyt hordoznak a nem frissített weboldalak
Feltöltés dátuma:
Egy weboldal integritásának fenntartására az egyes üzemeltetőknek érdemes lehet megfontolnia egy weboldalkezelésre specializálódott cég alkalmazását. A nem frissített weboldalakat könnyű feltörni, így komoly veszélybe kerülhet a vállalat jó hírneve (hitelességvesztés) és ez akár jövedelemkieséssel is járhat. Bár számos módon növelhetjük a weboldalunk biztonságát, sajnos a weboldal-karbantartás nem túl népszerű a tulajdonosok körében számba véve a rengeteg más feladatot és teendőt. Cikkünkben körüljárjuk a témát, hogy milyen veszélyt hordoznak a nem frissített weboldalak.
Az elmaradottság veszélyei:
Nézzük meg mi történik akkor, ha a nem frissített weboldalunkat már feltörték:
-
Aki feltörte weboldalunkat, az ügyfelek részére Spam vagy akár pornográf tartalmú e-maileket közvetíthet a weboldal domain-jének nevében.
-
Az ügyfeleink adatai közvetlenül a feltörés után veszélybe kerülhetnek és ellophatóvá is válhatnak. Ez már csak akkor fordulhat rosszabbá, ha az ügyfelek közül valakik ugyanazt a jelszót alkalmazzák máshol is, így ezen keresztül más személyes adataik és fiókjaik is veszélybe kerülhetnek.
-
A feltörés célja akár egy egyszerűbbnek nevezhető rongálás is lehet a weboldalunkon, megváltoztatva a tartalmat, törölve fontosabb vagy egyéb adatot, információt. Akár még át is helyezhetik a weboldalt másik helyre.
-
Hirtelen felmerülő költségekkel járhat például az, hogyha az elavult szoftverünket leállítják a feltörésen keresztül és ez egyéb más szoftvereket is károsan befolyásolhat. Ebből keletkeznek a soha véget nem érő hibák és javításra váró tételek.
-
Alacsonyabb besorolás Google-ban, a keresőmotorok alacsonyabb rangsorba helyezik weboldalunkat és nehezebben található majd meg a későbbiekben.
-
Személyazonosság vagy pénzlopás áldozatai is lehetünk úgy, hogy információkat lopnak el nemcsak az ügyfelekről, de rólunk is a weboldalon keresztül.
Mivel manapság már a kiberbiztonság, mint olyan egyre népszerűbb, azért ne feledkezzünk meg arról, hogy nem csak a fejlesztés hiánya, hanem a weboldalon található elavult tartalom is kockázati forrás. Az elavult információk nem szándékos garanciákat eredményezhetnek. Egy vállalat hiába változtatja meg egy termék jellemzőit, ha nem frissíti a weboldalon található leírást, akkor az plusz költséget eredményezhet később, ha a vevő olyat vár el a terméktől, amit nem tud nyújtani. Arra is figyeljünk, hogyha például egy olyan alkalmazott található fent a honlapon, aki már nem dolgozik a vállalatnál, akkor az Ő ügyféllel kötött jognyilatkozata vagy megállapodásai lehetnek kötelező érvényűek a „látszólagos tekintély” elvének érvényesülésével még konkrét felhatalmazás nélkül is.
Összességében nem csak technikai, fejlesztési oldalról megközelítve rejtenek veszélyeket az elavult weboldalak, de maguknak a közvetített információknak is frissnek és naprakésznek kell lenniük, hogy elkerüljük azokat a kellemetlenségeket, amelyek egy feltörésből vagy félreértésből adódhatnak.
Iratkozzon fel a hírlevelünkre!
Iratkozzon fel a hírlevelünkre, hogy elsőként értesülhessen legújabb projektjeinkről és technológiai újdonságainkról.
Trendek és kereslet előrejelzése: A mesterséges intelligencia ereje a készlet-előrejelzésben
A készletgazdálkodás minden vállalkozás kritikus szempontja, amely befolyásolja a költségeket, az ügyfelek elégedettségét és az általános nyereségességet. Hagyományosan a készlet-előrejelzés kézi módszerekre és a múltbeli adatok elemzésére támaszkodott, ami gyakran pontatlanságot és hatástalanságot eredményezett. A mesterséges intelligencia (AI) és a gépi tanulás megjelenésével azonban a vállalkozásoknak ma már hatékony eszközök állnak rendelkezésükre a trendek és a kereslet soha nem látott pontosságú előrejelzéséhez. Ebben a cikkben a mesterséges intelligencia átalakító erejét vizsgáljuk a készlet-előrejelzésben, és azt, hogy a vállalkozások hogyan használhatják ki ezeket a technológiákat ellátási láncuk működésének optimalizálására.
Szabályozási megfelelés és jogi megfontolások a közüzemi NFT-kkel kapcsolatban
Mivel a nem-kinyerhető közüzemi tokenek (NFT-k) egyre nagyobb teret nyernek a különböző iparágakban, a fejlesztők, a vállalkozások és a felhasználók számára létfontosságú, hogy eligazodjanak a jogi környezetben, és biztosítsák a szabályozási követelményeknek való megfelelést. Miközben a közüzemi NFT-k innovatív megoldásokat kínálnak a tulajdonjog, a hozzáférés-szabályozás és a digitális eszközkezelés terén, jogi kihívásokat is felvetnek a szellemi tulajdonjogokkal, az értékpapír-szabályozással, az adatvédelemmel és a fogyasztóvédelemmel kapcsolatban. Ebben a cikkben a közüzemi NFT-kkel kapcsolatos legfontosabb jogi megfontolásokat és szabályozási megfelelési kérdéseket vizsgáljuk meg, és útmutatást adunk a hatékony navigálásukhoz.