WordPress tudnivalók – avagy miért lehet jó választás?

Feltöltés dátuma:

Egy átfogó képet adunk arról, hogy melyek a WordPress webhelyek előnyei és hátrányai, hogy láthassa milyen hatékony lehet vállalkozása számára.

A WordPress az interneten található 10 millió legnépszerűbb webhely több, mint 1/3- át adja. Az elmúlt néhány évben a piaci részesedése is folyamatosan nőtt, és 29,9%-ról 33,4%-ot ért el.

Korai éveiben a WordPress csak egy blogplatform volt. Most azonban ez a legnagyobb és az egyik legnépszerűbb tartalomkezelő rendszer (CMS) a piacon. Mára az iparág vezető CMS-évé vált.

Amikor a legjobb platform kiválasztásáról van szó a webhely felépítéséhez, a WordPress név mindig felbukkan. Ez a nyílt forráskódú platform sok blogger első számú választása interaktív webhelyek létrehozásához, de számos üzleti vállalkozás webhelye is. A WordPress azonban kemény versenyt folytat, különösen a Joomla és a Drupal növekvő népszerűsége miatt.

1. A WordPress előnyei

1.1 Felhasználóbarát CMS

A WordPresshez hasonló CMS-ek használatával a webhely rendszergazdája szerkesztheti az oldalakat, navigálhat a webhely hátterében, és feltöltheti az új tartalmakat.

Technikai ismeretek, például webhelykezelési és kódolási ismeretek nélkül a webhelytulajdonosok vagy bloggerek könnyen használható funkciókkal, például a drag and drop funkcióval szerkeszthetik és karbantarthatják webhelyeiket.

1.2 Beépülő modulok

A WordPress egyik fő előnye, hogy több mint 45 ezer bővítményt tartalmaz szinte minden funkcióhoz. Nem számít, hogy javítani szeretné a SEO-t, vagy elemezni szeretné webhelyét, mindenhez találhat speciális bővítményeket.

Ez azt jelenti, hogy nem kell kódsorokat írnia a webhelyén kívánt minden funkcióhoz. Csak telepítenie kell a bővítményt, és élveznie kell a funkció minden előnyét webhelyén.

1.3 SEO-barát

A WordPress beépülő moduljait SEO célokra és az egyszerűségre tervezték. Vannak, akik nehezen viselik a meta leírásokat és a címkéket. A WordPress segít ezeknek a címkéknek használatának és megértésének egyszerűvé tételében.

A WordPress kiváló tanár, ha az optimalizálásról is szó van. Segít azonosítani a honlapja leggyakrabban használt kifejezéseit és szavait, amelyek kulcsszavakként használhatók weboldala/blogja SEO-barátibbá tételéhez, így többen találhatják meg a tartalmát keresők.

1.4 Reszponzív webhelyek

A mobileszközök internetezésre való növekvő használata miatt a mobilbarát webhely létfontosságú a felhasználói élmény és a keresőoptimalizálás szempontjából is. Szerencsére a WordPress legtöbb témája és kialakítása reszponzív, így tökélete megjelenést biztosít mobil eszközökön is.

1.5 Nyílt forráskódú közösség

Az egyik fő előnye, hogy a WordPress nyílt forráskódú platform. Ez azt jelenti, hogy a fejlesztő használhatja, módosíthatja és tanulmányozhatja a kódot anélkül, hogy a semmiből kellene létrehoznia.

Mivel nyílt forráskódú szoftver, a WordPress programozói megoszthatják a kódot online más fejlesztőkkel is. Ezzel sok időt és költséget takaríthat meg egy új kódbázis írásához és a nagyobb változtatások létrehozásához kevesebb idő is elég.

wordpress web cms

2. A WordPress hátrányai

2.1 Testreszabás

A többi drag and drop webkészítő eszközzel ellentétben a WordPress meglehetősen rugalmas eszköz. Ha azonban nem WordPress szakértő, vagy nincs hozzáértő WordPress fejlesztője, akkor komoly problémákkal kell szembenéznie.

Az olyan problémák, mint például a WordPress központi frissítése, zavaróak lehetnek, mivel a frissítés megszakíthatja a funkciók egy részét. Továbbá, ha nem jártas az oldal tervezési gyakorlatában, az is problémát jelenthet. Ezért javasolt egy tapasztalt WordPress fejlesztő bevonása az oldal elkészítésébe.

2.2 Sebezhetőség és adatbiztonság

Ennek a CMS-nek az egyik legnagyobb hátránya, hogy több esetben is sebezhető lehet. Mivel a WordPress nyílt forráskódú platform, megnyitja a teret a potenciális hackerek előtt.

Ennek a kockázatnak a csökkentése érdekében kulcsfontosságú a megfelelő témák és beépülő modulok kiválasztása a WordPress webhelyekhez. Ezenkívül mindig érdemes felmérni a WordPress beépülő modul minőségét a telepítés előtt.

2.3 Gyakori frissítések

A WordPress telepítése nem elég. Annak érdekében, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megfelelően működik, telepítenie kell több bővítményt és témát. Minél több beépülő modult használ, annál több kompatibilitási kihívással kell szembenéznie.

Ezenkívül a webhely gyakori frissítése akadályozhatja annak működését, például a beépülő modulok leállhatnak. A webhely frissítése előtt győződjen meg arról, hogy van biztonsági másolata az adatairól.

3. Következtetés

Napjainkban és a jövőben is a WordPress a világ legjobb tartalomkezelő szoftvere. A WordPress előnyei mellett eltörpülnek a hátrányai, ugyanis multifunkcionális, könnyen használható, ingyenes, keresőoptimalizálható, mobilbarát és kellő odafigyeléssel biztonságos, tehát a legjobb weboldal motor a világon. Nem véletlen, hogy több nagy cég (Mercedes-Benz, Vouge, 24.hu, Magyar Nemzet stb.) is emellett tette le voksát.

Általános GYIK

Ha nagyon röviden és lényegre törően kellene válaszolni a WordPress-ről, így nézne ki:

Mik a WordPress előnyei?

  • A WordPresshez hasonló CMS-ek használata lehetővé teszi a webhely adminisztrátora számára, hogy szerkeszthesse az oldalakat, navigáljon a webhely hátterében, és minden technikai tudás nélkül töltse fel az új tartalmat.
  • Több mint 45 000 beépülő modulja van szinte minden funkcióhoz.
  • A WordPress segít azonosítani a leggyakrabban használt kifejezéseket és szavakat, amelyek kulcsszavakként használhatók a SEO hatékonyság tételéhez.
  • A legtöbb WordPress téma és design reszponzív!
  • A Wordpress több mint 3500+ ingyenes sablonnal áll rendelkezésre, míg a Joomla 1000+ a Drupal 2000+ sablonnal rendelkezik.
  • A WordPress egy nyílt forráskódú platform. Ez azt jelenti, hogy a fejlesztő használhatja, módosíthatja és tanulmányozhatja a kódot anélkül, hogy a semmiből kellene létrehoznia

Mik a WordPress hátrányai?

  • Az olyan problémák, mint például a WordPress központi frissítése, gondot okozhatnak, mivel a frissítés megszakíthatja a funkciók egy részét.
  • Annak érdekében, hogy megbizonyosodjon a megfelelő működéséről, több bővítményt és témát kell telepítenie. A webhely gyakori frissítése szintén akadályozhatja annak működését.
  • Rendszeres karbantartást igényel, a biztonság és bővítmények miatt.

Iratkozzon fel a hírlevelünkre!

Iratkozzon fel a hírlevelünkre, hogy elsőként értesülhessen legújabb projektjeinkről és technológiai újdonságainkról.

Navigálás a DeFi protokollok között: Az ideális fejlesztési keretrendszer kiválasztása

A decentralizált pénzügyek (DeFi) úttörő erőként jelentek meg a pénzügyi világban, innovatív megoldásokat kínálva a banki, hitelezési, kereskedési és vagyonkezelési területeken. Ahogy a DeFi iránti érdeklődés folyamatosan növekszik, a fejlesztők a DeFi protokollok létrehozásakor rengeteg lehetőséget kapnak. A megfelelő fejlesztési keretrendszer kiválasztása kulcsfontosságú a skálázhatóság, a biztonság és az interoperabilitás biztosítása szempontjából. Ebben a cikkben a legfontosabb szempontokat és tényezőket vesszük sorra, hogy segítsük a fejlesztőket a DeFi protokollfejlesztési keretrendszerek között eligazodni.

A tulajdonjog és a hozzáférés-ellenőrzés forradalmasítása a közüzemi NFT-kkel

A nem-pénzre váltható tokenek (NFT-k) forradalmat indítottak el a digitális tulajdonjogok terén, lehetővé téve az egyének számára, hogy egyedi digitális eszközök felett tulajdonjogot szerezzenek. Bár az NFT-ket elsősorban a digitális művészettel és a gyűjteményekkel hozták összefüggésbe, hasznosságuk messze túlmutat az esztétikán. Az NFT-k újradefiniálják a tulajdonjogot és a hozzáférés-ellenőrzést a különböző iparágakban, és innovatív megoldásokat kínálnak a régóta fennálló kihívásokra. Ebben a cikkben azt vizsgáljuk meg, hogy a használati NFT-k hogyan forradalmasítják a tulajdonjogot és a hozzáférés-ellenőrzést különböző ágazatokban.